dlapacjenta.info

Rehabilitacja - artykuły

Udar mózgu jest uważany za jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności na świecie. Rehabilitacja pacjentów po urazie mózgu może być długa i kosztowna.Ćwiczenia i zajęcia wzmacniające, które mają kluczowe znaczenie dla powrotu do zdrowia są często powtarzalne i muszą być praktykowane pod opieką lekarza specjalisty. Tylko niewielu pacjentów korzysta w pełni z pomocy i leczenia, które jest im niezbędne w odzyskaniu pełnej formy.
Wykrywanie zmęczenia psychicznego pojawiającego się w czasie rehabilitacji nerwowo-mięśniowej odbywa się aktualnie przy pomocy systemów opartych na elektroencefalografii (EEG). W celu przeprowadzenia ilościowej oceny zmęczenia psychicznego, badacze w pierwszej kolejności dokonali pomyślnego połączenia monitoringu wideo i EEG.
LIDER INNOWACJI 2015 na Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG to kolejna prestiżowa nagroda, którą otrzymał wynalazek opracowany przez prof. dr. hab. inż. Jerzego Kwaśniewskiego z Katedry Transportu Linowego Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.
Szacuje się, że rocznie na świecie to schorzenie dotyka około 15 milionów osób. Jest to jedna z najczęściej występujących przyczyn umieralności oraz niepełnosprawności psychofizycznej. Konsekwencje udaru mózgu można jednak zmniejszyć, a nawet odwrócić, dzięki natychmiast podjętej rehabilitacji.
Na ból szyi uskarżają się nie tylko pracownicy biurowi, u których praca przy komputerze wymaga specyficznej postawy. Dolegliwości te powoduje wiele czynników. Na szczęście dzięki prostym ćwiczeniom można szybko przyjść swojej szyi z pomocą.
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności